Strona główna Blog 5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury
osiedlebeaufortanew3-min.jpg
02.02.2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto. Nowoczesne osiedla coraz częściej powstają w miastach, ale w sąsiedztwie parków, rezerwatów czy terenów zielonych. Wielu deweloperów współpracuje także z samorządami, aby wspólnie utrzymać te obszary i udostępniać je okolicznym mieszkańcom. Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania w takim miejscu?

Zakup mieszkania w Gdańsku lub innym większym mieście wiąże się z wieloma decyzjami, a jedna z najważniejszych dotyczy lokalizacji. Dlatego wybierając swój nowy adres, należy dokładnie przemyśleć potrzeby wszystkich domowników, uwzględniając czas teraźniejszy, jak i bliższą oraz dalszą przyszłość. Założenie rodziny, rosnące dzieci, starzejący się rodzice – wszystko to sprawia, że nasze potrzeby zmieniają się, ale mieszkanie zwykle pozostaje to samo na wiele lat. Jedną z opcji jest nieruchomość położona w pobliżu natury. Niekoniecznie musi to być poza miastem, bo znajdziemy przykładowo bardzo atrakcyjne mieszkania w Gdyni, położone bardzo blisko centrum, choć nadal wśród zieleni. Dlaczego sąsiedztwo zapewniające stały kontakt z przyrodą to dobry pomysł?

1. Odpoczynek i aktywność fizyczna w zasięgu ręki

Bliskość zieleni to doskonała okazja do odpoczynku na łonie natury, organizowania wycieczek rowerowych, porannego joggingu czy jogi na trawie. Wystraszy wyjść z domu, aby cieszyć się zieloną przestrzenią do uprawiania sportu lub spacerów. Nic tak nie wpływa na kondycję psychiczną niż relaksująca przechadzka po ciężkim dniu w pracy. Bliskie sąsiedztwo natury sprzyja spotkaniom, organizacji pikników, wypadów w gronie rodziny lub większej grupie przyjaciół. Fakt, że las, park czy rezerwat są w pobliżu, motywuje i sprawia, że trudno nam znaleźć wymówki. Tereny zielone pomogą także podjąć decyzję o psie, który będzie miał miejsce do spacerowania i wybiegania się.

 

2. Lepsze powietrze i komfort życia

Stan powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia i choć Trójmiasto pod tym względem zwykle zajmuje najniższe miejsce w zestawieniu, to przed drobnymi pyłkami, spalinami czy kurzem nie zawsze mamy szansę się ustrzec. Tereny zielone to miejsce, które w naturalny sposób się oczyszcza, sprawiając, że w samym lesie czy parku przebywa się z większą przyjemnością i spokojem. Jednocześnie mieszkanie w pobliżu znajduje się w lepszym mikroklimacie. Pobliska roślinność blokuje też zanieczyszczenia z powietrza, próbujące dostać się do wnętrza mieszkania. Właściciele mieszkania na osiedlu Rumia czy w innym miejscu w bezpośredniej bliskości terenów zielnych z pewnością potwierdzą, że jakoś powietrza jest tam znacznie lepsza.

3. Idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi

Dzieci potrzebują przestrzeni i ruchu na świeżym powietrzu. Mieszkanie w pobliżu natury to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Maluchy mogą korzystać ze spacerów, zabaw i gier, a także kreatywnego spędzania czasu – wycieczek przyrodniczych, odkrywania gatunków drzew, zwierząt leśnych lub wodnych. W parku lub na wolnej zielonej przestrzeni można zorganizować piknik, poleżeć na trawie z książką, pograć w badmintona lub paletki. Możliwości jest bardzo dużo, a zieleń i świeże powietrze sprzyjają rozwojowi oraz wymyślaniu nowych aktywności. Przebywając na łonie natury, można spędzać wartościowy czas zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami. Wycieczki rowerowe, spacery, wspólne ćwiczenia – to doskonała okazja do integracji, budowania relacji i rozmów.

4. Upragniony spokój i cisza

Szybki tryb życia, nadgodziny spędzone w biurze, stanie samochodem w korkach, a do tego codzienne obowiązki, problemy i kryzysy nie sprzyjają odpoczynkowi. Dlatego po powrocie do mieszkania, chcemy odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć. Nic tak nie będzie nam sprzyjało, jak natura za oknem. Sąsiedztwo parku lub lasu to doskonała okazja, aby wyjść na spacer, przewietrzyć głowę, złapać głęboki oddech i ze spokojem wrócić do rodziny oraz dzieci, które wymagają uwagi i skupienia. Osiedla powstające w pobliżu natury zwykle są kameralne i nieduże, aby nie zaburzyć naturalnego krajobrazu okolicy. Dzięki temu łatwiej o bliższe kontakty z sąsiadami wspólne spędzanie czasu i nawiązywanie nowych przyjaźni.

5. Przyjemny widok z okna

Przyroda za oknem to marzenie wielu osób mieszkających w centrum miasta. Dlatego poszukując mieszkania w Trójmieście, sprawdźmy, który deweloper z Gdyni lub okolic oferuje nieruchomości w pobliżu natury. Warto dowiedzieć się także, jakie są plany zagospodarowania przestrzeni, aby za kilka lat na terenach zielonych nie powstał parking lub centrum handlowe. Na szczęście większość deweloperów wie, jak wielką wartością jest sąsiedztwo parku lub lasu. Wiele osób decyduje się na zakup lokalu właśnie z uwagi na widok z okna – na zieleń, drzewa, jezioro czy rzekę. To nie tylko wspomniany wyżej naturalny oczyszczacz powietrza, ale przede wszystkim krajobraz, który uspokaja i pomaga się wyciszyć oraz zrelaksować. A dodatkowo motywuje do ruchu na świeżym powietrzu.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 marca 2021

Rodzina 2+2 – jaki metraż mieszkania będzie najlepszy?

Według statystyk najpowszechniejszym modelem rodziny w Polsce jest 2+2,...

26 marca 2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także...

20 marca 2021

Mieszkanie na kredyt czy wynajem – co bardziej się opłaca?

Osoby poszukujące własnego miejsca do życia w pewnym momencie stają przed...

15 marca 2021

Bezpieczne mieszkanie w bloku – jakie systemy alarmowe i zabezpieczenia wybrać?

Pozostawianie mieszkania bez ochrony na czas nieobecności domowników stanowi...

15 marca 2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym...

10 marca 2021

Inwestowanie w mieszkania – jak robić to skutecznie?

Perspektywa osiągnięcia dwucyfrowej stopy zwrotu kusi potencjalnych inwestorów do...

09 marca 2021

7 EKO-rozwiązań w nowoczesnym budownictwie

Ekologiczny styl życia stał się nie tyle modny, co konieczny. Coraz więcej ludzi...

06 marca 2021

Czym powinno wyróżniać się mieszkanie przyjazne seniorom?

W branży mieszkaniowej od czasu do czasu pojawiają się głosy, że...

02 marca 2021

5 powodów, dla których warto zrezygnować z wynajmu na rzecz zakupu własnego mieszkania

Konieczność wniesienia przynajmniej 10% wkładu własnego do zakupu mieszkania na...

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020