Strona główna Blog Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?
mieszkania+pod+klucz-min.jpg
20.08.2020

Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?

Nowe mieszkanie wymaga wykończenia – jest to jedna z przyjemniejszych, ale i najbardziej wymagająca część inwestycji. Zwykle należy poświęcić na nią sporo czasu i energii, dlatego czasem warto pozostawić to zadanie deweloperowi lub skorzystać z programów wykończenia mieszkania. Jak wygląda każda z opcji i na którą najlepiej się zdecydować?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim to tak naprawdę początek drogi do wymarzonego „M”. Nabywających czeka później jeszcze szereg decyzji, dodatkowych zakupów, wydanych pieniędzy i nadszarpniętych nerwów. Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że zakup i remont mieszkania jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Na szczęście nie zawsze musi tak być, bo wiele decyzji lub prac można zlecić specjalistom. Jak zabrać się za wykańczanie mieszkania?

Samodzielne decyzje i prace

Często wybieranym rozwiązaniem jest samodzielne rozpoczęcie prac po odbiorze mieszkania. Za wykonywanie robót można wziąć się osobiście, z pomocą kogoś bliskiego lub też zdecydować się na zatrudnienie jednej lub kilku ekip remontowo-wykończeniowych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że sami mamy wówczas wpływ na to, jak będą wyglądać wszystkie etapy i materiały. Minusem jest jednak konieczności pełnego zaangażowania inwestora. Przykładowo, gdy zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w Gdańsku w stanie surowym, na naszej głowie jest zakup wszystkich materiałów i ich całościowy lub częściowy transport. Następnie musimy doglądać postępu prac lub wykonywać je samodzielnie. Zdecydowanie wymaga to inwestycji czasu, pieniędzy i energii. Często okazuje się, że rozwiązanie to, choć miało być bardziej ekonomiczne, okazuje się być sporo droższe. Do tego dochodzi konieczność podejmowania decyzji zakupowych i wybór najlepszych materiałów, który niekiedy wymaga konsultacji z fachowcem. Dlatego wiele osób decyduje się na wykupienie mieszkania pod „klucz” od dewelopera.

Mieszkanie pod „klucz” - program wykańczania od dewelopera

Taką opcje oferuje np. deweloper z Gdyni, który sprzedaje mieszkania na osiedlu Rumia. To kameralne budynki wielorodzinne w spokojnej, ale bardzo dobrze skomunikowanej i rozwiniętej okolicy. Koszty wykończenia doliczone są do ostatecznej ceny i mogą być wliczone do kredytu, w związku z czym inwestor nie odczuje ingerencji w budżecie. Jest to zatem rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Do gotowego mieszkania zwykle można wprowadzić się szybciej, a na miejscu pozostanie nam jedynie wyposażyć pokoje i przenieść osobiste rzeczy. Deweloperzy współpracują ze sklepami budowlanymi i sprawdzonymi ekipami fachowców, dzięki czemu są w stanie wynegocjować lepsze warunki finansowe oraz lepsze terminy. Większość prac odbywa się bez naszej ingerencji, co może być w tym przypadku jednocześnie plusem i minusem. Inwestor może bowiem zdecydować jedynie o standardzie materiałów i wykończenia. Nie ma jednak możliwości wyboru poszczególnych  produktów, ich kolorów, wzorów czy konkretnych producentów. W ostateczności może okazać się, że w gotowym mieszkaniu znajdą się elementy, które nie do końca będą dla właściciela mieszkania odpowiednie – pod względem wizualnym czy jakościowym. Jednak znacznie oszczędzamy czas i pieniądze, więc jeśli zależy nam na fachowym wykończeniu mieszkania i nie mamy konkretnych oczekiwań względem wyposażenia, to zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

W rękach specjalisty – program wykończenia mieszkania

Jeśli chcemy mieć wpływ na wygląd mieszkania i urządzić je zgodnie z własnym wyobrażeniem, najlepszym rozwiązaniem będzie program wykończenia mieszkania. Zdarza się, że oferują je pracownie architektoniczne, które odpowiadają za stworzenie projektu mieszkania. To opcja skrojona na miarę potrzeb i indywidualnych upodobań. Choć mamy wpływ na wybór materiałów i podejmujemy wszelkie decyzje związane z poszczególnymi elementami wystroju, całość prac przekazujemy w ręce architekta. Po stronie pracowni w ramach programu jest nie tylko zakup niezbędnych materiałów, ale także współpraca z ekipą remontowo-wykończeniową. Aby ułatwić współpracę, pracownie projektowe oferują pakiety, które różnią się standardem wykończenia i materiałów. Dzięki temu dobierzemy program skrojony nie tylko do naszych upodobań, ale i do budżetu. W związku z tym jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne i pozwalające oszczędzić wiele cennego czasu. Co ważne, program wykończenia mieszkania coraz częściej pojawia się w zakresie działań dewelopera. Przykładowo, jeśli interesują nas mieszkania w Gdyni, warto znaleźć firmę, która udostępnia takie programy. Obecnie opcja ta cieszy się największym zainteresowaniem osób kupujących mieszkania inwestycyjne, przeznaczone na wynajem. Jednak jej popularność rośnie także wśród prywatnych inwestorów.

Dlaczego warto skorzystać z programu wykańczania mieszkania u dewelopera? Wśród zalet tego rozwiązania wymienić można:

 • oszczędność czasu
 • oszczędność pieniędzy
 • trzy standardy wykończenia do wyboru
 • profesjonalna i sprawdzona ekipa remontowo-wykończeniowa
 • kontakt z deweloperem na każdym etapie
 • materiały w dobrych cenach

Wykańczanie nowego mieszkania wymaga czasu, pieniędzy i dużej odporności na stres. Aby uniknąć nieprzyjemnych emocji związanych z remontem, warto znaleźć rozwiązanie, które je zminimalizuje. Program wykończenia mieszkania to jedna z opcji, która pozwoli urządzić wnętrze taniej i spokojniej.

 

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 września 2020

Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Podjęliśmy decyzję o zakupie mieszkania, ale nie mamy wystarczającej ilości...

27 września 2020

Jak stworzyć dobrą umowę najmu? Poradnik dla inwestora

Wynajem mieszkania wiąże się nie tylko z profitami finansowymi, ale także...

25 września 2020

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na wynajem?

Kupując mieszkanie na wynajem, zwykle myślimy o tym, ile na nim zarobimy....

22 września 2020

Ogródek, balkon, taras – wady i zalety każdego z nich

Mieszkanie w bloku ma swoje zalety i wady, a jednym z minusów...

20 września 2020

Czym są tzw. gotowce inwestycyjne i czy warto w nie inwestować?

Branża inwestycyjna cały czas poszukuje nowych sposobów, które pozwalają...

17 września 2020

Jak wybrać najlepsze drzwi do nowo nabytej nieruchomości?

Drzwi wejściowe do mieszkania pełnią przede wszystkim funkcje ochronną...

14 września 2020

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie nieruchomości

Zakup mieszkania to zawsze poważna inwestycja. Zwykle pierwsza transakcja wiąże...

10 września 2020

Nieruchomości w Trójmieście – czy warto w nich montować systemy alarmowe?

Włamania i kradzieże to zdarzenia pojawiające się w raportach...

04 września 2020

5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem

Bez wątpienia mieszkanie nad morzem ma swoje mocne strony i jest jednym...

02 września 2020

Nowe mieszkania dla rodzin z dziećmi – najważniejsze kwestie

Zakup nowego mieszkania to złożony proces, który wymaga przeanalizowania zarówno...

20 sierpnia 2020

Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?

Nowe mieszkanie wymaga wykończenia – jest to jedna z przyjemniejszych, ale...

30 lipca 2020

7 wskazówek, jak podnieść wartość mieszkania inwestycyjnego!

Mieszkanie, które chcemy sprzedać lub wynająć to nasza inwestycja, z której...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo stosujemy specjalne środki ostrożności oraz przeszkoliliśmy naszych pracowników zgodnie z zaleceniami WHO i GIS.

Biura Sprzedaży są otwarte. Zapewniamy na miejscu niezbędne środki bezpieczeństwa i pełen komfort rozmów. Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość spotkań on–line.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia połączenia z Doradcą lub spotkania w Biurze Sprzedaży.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj