Strona główna Blog Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?
kupno-mieszkania-za-gotowke.jpg
26.03.2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także skutecznie go pomnożyć. Z biegiem lat ceny mieszkań rosną co sprawia, że można je korzystnie sprzedać. Skuteczne zarabianie umożliwia także na wynajem krótko lub długoterminowy. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób na zysk. Wyjaśniamy, czym jest flip mieszkaniowy i czy się opłaca!

Flip mieszkaniowy – co to jest?

Flip mieszkaniowy to określenie pochodzące od angielskiego zwrotu „house flipping”, oznaczającego kupowanie tanich nieruchomości, a następnie sprzedawanie ich za wyższą cenę. Praktyka ta pozwala sporo zarobić w krótkim czasie, ale wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. Osoby chcące zajmować się takimi inwestycjami powinny dobrze znać aktualną sytuację na rynku oraz być w stanie przewidzieć jej ewentualne zmiany.

„Kup taniej, sprzedaj drożej” to jedna z podstawowych zasad handlu. Łatwiej jednak powiedzieć, a trudniej zrobić. Przede wszystkim trzeba umieć znaleźć właściwe nieruchomości do flipa mieszkaniowego, po czym odpowiednio dostosować je do sprzedaży lub wybrać odpowiedni moment na transakcję. Nasze mieszkania na sprzedaż Gdańsk w stanie deweloperskim doskonale nadają się do takich inwestycji. Wystarczy odpowiednio je wykończyć lub po prostu zaczekać na najlepszego kupca. Jak jednak najlepiej przeprowadzić całą procedurę, by dała jak największy zysk?

Na czym polega flip mieszkaniowy?

Flip mieszkaniowy w praktyce polega na znajdowaniu okazyjnych (a nawet niedoszacowanych) nieruchomości, które można sprzedać po wyższej cenie. Czasami może udać się spieniężyć lokum bez żadnej ingerencji, np. gdy trafi się na prawdziwą gratkę lub wystawi się ofertę w dobrym momencie. Według statystyk mieszkanie najszybciej można sprzedać jesienią lub wiosną.

Innym sposobem na udanego flipa mieszkaniowego jest kupno lokalu do remontu lub w stanie deweloperskim. Zwykle ich ceny są niższe, a odpowiednio przeprowadzona modernizacja powala znacznie podnieść wartość nieruchomości. Przy tym wcale nie trzeba narażać się na duże wydatki, by uzyskać pożądany efekt. Najlepiej posiadać zaufaną ekipę remontową oraz odpowiednią wiedzę na temat aktualnych trendów wnętrzarskich i aktualnych tendencji na rynku mieszkaniowym.

Oferowane przez nas mieszkania na sprzedaż Gdynia jak najbardziej można wykorzystać do takich celów inwestycyjnych. Proponujemy bardzo przystępne ceny, dlatego później można łatwo znaleźć kupca, który zaakceptuje wyższą stawkę. Jeśli w dodatku wybierze się lokal w stanie deweloperskim, można modnie i ciekawie go zaaranżować, przez co dodatkowo zyska na wartości i wyróżni się spośród innych ofert.

Czy flip mieszkaniowy się opłaca?

Flip mieszkaniowy jak najbardziej się opłaca, jeśli podchodzi się do całej procedury rozsądnie i ostrożnie. W ten sposób można stosunkowo łatwo i szybko zarobić, ale tak jak każda inwestycja, metoda ta wiąże się z pewnym ryzykiem. Czasem remont może pochłonąć więcej wydatków niż się przewidziało (np. przez jakieś komplikacje czy utajone usterki), a w niektórych sytuacjach można mieć kłopot ze znalezieniem kupca.

Jeśli w związku z flipem planuje się zakup np. na kredyt, warto mieć na względzie ewentualność niepowodzenia lub znacznego opóźnienia w spieniężeniu nieruchomości. Na szczęście w większości przypadków wystarczy po prostu zaczekać – według ostatnich tendencji nieruchomości z roku na rok drożeją.

Nasze mieszkania na sprzedaż Rumia oraz inne realizacje będą idealne dla osób zajmujących się flipami. Świetna lokalizacja, nowocześnie zaaranżowane osiedla z licznymi udogodnieniami oraz ekologiczna, ergonomiczna architektura sprawiają, że same w sobie są już niezwykle atrakcyjne. Ich wartość szybko rośnie, a po pięknym wykończeniu i zaaranżowaniu można nawet ją kilkukrotnie zwiększyć.

Flip mieszkaniowy jest jednym ze sposobów na szybki zarobek z wykorzystaniem nieruchomości. Chciałbyś spróbować zrealizować taką inwestycję? Sprawdź naszą ofertę, by znaleźć przystępne cenowo lokale na nowoczesnych osiedlach!

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 marca 2021

Rodzina 2+2 – jaki metraż mieszkania będzie najlepszy?

Według statystyk najpowszechniejszym modelem rodziny w Polsce jest 2+2,...

26 marca 2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także...

20 marca 2021

Mieszkanie na kredyt czy wynajem – co bardziej się opłaca?

Osoby poszukujące własnego miejsca do życia w pewnym momencie stają przed...

15 marca 2021

Bezpieczne mieszkanie w bloku – jakie systemy alarmowe i zabezpieczenia wybrać?

Pozostawianie mieszkania bez ochrony na czas nieobecności domowników stanowi...

15 marca 2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym...

10 marca 2021

Inwestowanie w mieszkania – jak robić to skutecznie?

Perspektywa osiągnięcia dwucyfrowej stopy zwrotu kusi potencjalnych inwestorów do...

09 marca 2021

7 EKO-rozwiązań w nowoczesnym budownictwie

Ekologiczny styl życia stał się nie tyle modny, co konieczny. Coraz więcej ludzi...

06 marca 2021

Czym powinno wyróżniać się mieszkanie przyjazne seniorom?

W branży mieszkaniowej od czasu do czasu pojawiają się głosy, że...

02 marca 2021

5 powodów, dla których warto zrezygnować z wynajmu na rzecz zakupu własnego mieszkania

Konieczność wniesienia przynajmniej 10% wkładu własnego do zakupu mieszkania na...

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020