Strona główna Blog Mieszkanie inwestycyjne – definicja
iStock-515658404-min.jpg
15.03.2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym zainteresowaniem cieszy się zakup lokali na wynajem. Często idealnym rozwiązaniem jest tzw. mieszkanie inwestycyjne. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Mieszkanie inwestycyjne – co to jest?

Mieszkanie inwestycyjne (często też określane jako lokal lub apartament inwestycyjny) to nieruchomość o stosunkowo niewielkim metrażu, średnio od 18 do 30 m2, przygotowana do wynajęcia. Ogromną zaletą zakupu takiego lokum jest to, że ze względu na niedużą powierzchnię ma przystępną cenę. Do tego jest już wykończone, dlatego pozwala kupującemu zaoszczędzić czas oraz pieniądze na przygotowaniu go do oczekiwań przyszłych najemców.

Nazwa nawiązuje do tego, że zakup takiego mieszkania jest motywowany szybkim zwrotem z inwestycji. Nie jest rodzinnym domem lub apartamentem, który w przyszłości ma być przekazany komuś bliskiemu – jest tak zaaranżowany, by jak najlepiej odpowiadał potrzebom klientów aktualnego rynku, czyli lokatorów przebywających w nim maksymalnie kilka lat.

Wśród naszych mieszkań na sprzedaż Gdańsk można znaleźć idealne lokale inwestycyjne. Ich zakup pozwala nie tylko zabezpieczyć nadwyżkę kapitału, ale też przynosi satysfakcjonujący zysk. Są tak urządzone, że doskonale sprawdzają się jako lokale na wynajem.

Dla kogo przeznaczone są mieszkania inwestycyjne?

Mieszkania inwestycyjne są idealne dla osób, które posiadają dodatkowy kapitał i chcą go ulokować w bezpieczny, opłacalny i mało angażujący sposób. Ceny nieruchomości z roku na rok rosną, dlatego jak najbardziej można liczyć na szybki zwrot oraz optymalny zysk. Taka metoda jest obarczona wyjątkowo niskim ryzykiem, w porównaniu np. z grą na giełdzie czy handlem kryptowalutami. Do tego nie wymaga poświęcania tyle czasu, co np. założenie dodatkowej działalności czy angażowanie się w projekty inwestycyjne.

Nasze mieszkania na sprzedaż Gdynia oraz pozostałe inwestycje mają korzystne ceny – proponujemy lokale nawet za mniej niż 300 tys. złotych. Dzięki temu dajemy szansę osobom z nieco skromniejszym kapitałem. Nasza oferta jest też idealna dla tych, którzy po prostu nie mają czasu na poszukiwanie odpowiedniego lokalu i przerabianie go obecnych standardów. Sprzedajemy gotowe mieszkania, które można wynająć od razu po zakupie.

Czy warto kupić mieszkanie inwestycyjne?

Zakup mieszkania inwestycyjnego jest jak najbardziej opłacalny. Przede wszystkim, rynek nieruchomości jest jednym z najstabilniejszych i najodporniejszych na różne kryzysy. Nawet pandemia koronawirusa nie była w stanie obniżyć cen mieszkań. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją przyszłość, taka metoda jest zdecydowanie najrozsądniejsza. Odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym czy lokacie generuje niewielkie zyski, a także nie jest odporne np. na skutki inflacji.

Wynajem mieszkania w większym mieście jest przy tym wyjątkowo wygodnym sposobem na dodatkowy przychód. Popyt na nie zawsze jest duży, ponieważ interesuje się nimi ludność napływowa z mniejszych miejscowości, wsi oraz sąsiednich krajów, a także młode osoby z tego samego lub innego miasta. Coraz bardziej doceniają wygodnie ulokowane oraz ergonomicznie urządzone lokale, na nowocześnie zaaranżowanych osiedlach.

Oferowane przez nas mieszkania na sprzedaż Rumia oraz pozostałe nasze inwestycje są realizowanie zgodnie z najnowszymi trendami. Życie w nich jest przyjemne, ekologiczne, a przy tym niedrogie, dlatego są wręcz idealne dla aktywnych młodych dorosłych. Do tego piękna, ciekawie zagospodarowana okolica naszych osiedli zawsze jest spokojna i bezpieczna. Takie mieszkania szybko znajdują najemców, więc nie trzeba martwić się ich poszukiwaniem czy stratami generowanymi przez brak lokatorów.

Mieszkanie inwestycyjne jest lokalem idealnie dostosowanym do wynajmu. Pozwala skutecznie zabezpieczyć kapitał oraz generować stabilny, dodatkowy przychód. Sprawdź naszą ofertę, by wybrać idealny apartament na wynajem!

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 marca 2021

Rodzina 2+2 – jaki metraż mieszkania będzie najlepszy?

Według statystyk najpowszechniejszym modelem rodziny w Polsce jest 2+2,...

26 marca 2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także...

20 marca 2021

Mieszkanie na kredyt czy wynajem – co bardziej się opłaca?

Osoby poszukujące własnego miejsca do życia w pewnym momencie stają przed...

15 marca 2021

Bezpieczne mieszkanie w bloku – jakie systemy alarmowe i zabezpieczenia wybrać?

Pozostawianie mieszkania bez ochrony na czas nieobecności domowników stanowi...

15 marca 2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym...

10 marca 2021

Inwestowanie w mieszkania – jak robić to skutecznie?

Perspektywa osiągnięcia dwucyfrowej stopy zwrotu kusi potencjalnych inwestorów do...

09 marca 2021

7 EKO-rozwiązań w nowoczesnym budownictwie

Ekologiczny styl życia stał się nie tyle modny, co konieczny. Coraz więcej ludzi...

06 marca 2021

Czym powinno wyróżniać się mieszkanie przyjazne seniorom?

W branży mieszkaniowej od czasu do czasu pojawiają się głosy, że...

02 marca 2021

5 powodów, dla których warto zrezygnować z wynajmu na rzecz zakupu własnego mieszkania

Konieczność wniesienia przynajmniej 10% wkładu własnego do zakupu mieszkania na...

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020