Sprzedaż mieszkań przez dewelopera nierozłącznie połączona jest z marketingiem. Efektowne foldery i prezentacje pokazują wizualizację inwestycji oraz sąsiadującego z nią terenu zielonego. To normalne, że deweloper z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia chce pokazać, jak będzie wygląda przestrzeń wokół osiedla. Szczególnie, jeśli w danej chwili jeszcze nic tam nie ma. Aby poznań rzeczywiste plany zagospodarowania terenu najlepiej dopytać lub sprawdzić. Na co szczególnie zwrócić uwagę?
Zakup mieszkania w Gdańsku to marzenie wielu inwestorów. Sąsiedztwo plaży i morza, bogata oferta atrakcji i komfortowe życie zachęcają do przeprowadzki w te rejony. Pamiętajmy jednak, że samo osiedle to nie wszystko, szczególnie wtedy, kiedy trudno jest się na nie dostać. Dojazd do osiedla bardzo często stanowi problem po oddaniu inwestycji. Zwykle za budowę drogi dojazdowej odpowiada deweloper, ale czasami ta kwestia jest sporna, a mieszkańcy pozostają z nieutwardzoną drogą, która stwarza niebezpieczeństwo, a w deszczowe dni trudność w dostaniu się do mieszkania. Zobacz, jak ma wyglądać, w którym momencie powstać i gdzie dokładnie prowadzi.
Warto zainteresować się tym, jak będzie wyglądał teren pomiędzy budynkami. Czy będzie tam miejsce na odpoczynek, spacer, ławki do siedzenia, w jaki sposób będą wykończone alejki, planowane rośliny i kwiaty? Jest duże prawdopodobieństwo, że kiedy zostaniemy właścicielami mieszkania w Gdyni lub innym większym mieście, nasze okna wychodzić będą na dziedziniec. O wiele przyjemniej będzie widzieć zielone drzewa i krzewy niż betonowy śmietnik. Coraz częściej deweloperzy dbają o teren wokoło budynków, zapewniając, m.in. siłownię na świeżym powietrzu czy wybieg dla psów.
Okolica osiedla to nie tylko jego dziedziniec, ale także tereny bezpośrednio z nim sąsiadujące. Warto poznać plany zagospodarowania tej przestrzeni na kolejne lata. Jeśli obok inwestycji znajduje się duży teren inwestycyjny to jest prawdopodobieństwo, że powstanie na nim duże centrum handlowe, hala sportowa lub podziemny parking. Wszystko to wiąże się ze wzmożonym hałasem, większą liczbą samochodów, zanieczyszczeniami i mało przyjemnymi widokami z okien. Jeśli deweloper nie dysponuje informacjami o planach zabudowy, możemy udać się do miejscowego urzędu i tam sprawdzić, jakie sąsiedztwo czeka nas w przyszłości.
Pary z dziećmi z pewnością zainteresuje fakt, czy na osiedlu znajdzie się strefa przyjazna rodzinom. Plac zabaw, piaskownica, miejsce na spacery – warto ustalić czy takie miejsce jest planowane i jak będzie wyglądać. Dla niektórych plac zabaw może oznaczać duży teren z dużą liczbą rekwizytów, a dla innych zjeżdżalnię i huśtawkę. To, co trzeba sprawdzić, to z pewnością kwestia bezpieczeństwa. Czy plac będzie ogrodzony, zamykany na noc, w którym miejscu i w jakim sąsiedztwie będzie położony. To także istotna informacja dla osób pracujących w domu. Plac zabaw tuż pod oknem może rozpraszać i przeszkadzać. Warto wtedy rozważyć inną lokalizację mieszkania.
Planując zakup mieszkania koniecznie musimy sprawdzić bezpieczeństwo wokół budynku. Czy całe osiedle jest wyposażone w dobre, energooszczędne oświetlenie, automatyczne reflektory nad drzwiami wejściowymi, czy planowany jest monitoring i ochrona, czy osiedle będzie zamknięte czy otwarte. Wszystko to wpływa na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie kiedy wracamy do domu po zmroku lub w środku nocy.
Bardzo istotną kwestią jest to, czy w okolicy znajdziemy miejsca niezbędne do komfortowego życia. W dużych miastach raczej nie ma z tym problemu, ale planując zakup, np. mieszkania na osiedlu w Rumi lub w innej mniejszej miejscowości warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa przychodnia, szpital, szkoła, przedszkole i żłobek, poczta, sklepy i lokale usługowe. Podczas zakupu nie myślimy o tym, ale to także wpływa trafność naszej decyzji zakupowej.
Teren wokół inwestycji jest nie mniej ważny niż sam budynek, dlatego nie wahajmy się dokładnie sprawdzić, jak wyglądać będzie po zakończeniu budowy.
Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj