C200 Poznaj C200

Prekursorzy rewitalizacji

Prekursorzy rewitalizacji

C200
Mikolaj-Konopka.jpg
Zapraszamy do lektury wywiadu z Mikołajem Konopką, wiceprezesem zarządu EURO STYL, poświęconego rewitalizacji biurowca C200, który ukazał się w serwisie www.bazabiur.pl.

Anna Wasilewska-Dąbek: Tereny postoczniowe mają swoją duszę i charakter - jesteście prekursorem jeśli chodzi i działania rewitalizacyjne na dawnych terenach Stoczni Północnej. Co Państwa zachęciło do inwestycji w C200?

Mikołaj Konopka: Podstawowym czynnikiem, który zachęcił nas do tej inwestycji, jest bliskość centrum z doskonałym dostępem do komunikacji zbiorowej. Historycznie postoczniowe tereny w Gdańsku były najlepiej zlokalizowane względem ścisłego centrum miasta. Przystanek tramwajowy położony jest w odległości 5 metrów od wejścia głównego do budynku C200. Linie SKM i PKM łączą wszystkie te dzielnice, które są najchętniej wybierane przez młodych ludzi: dzielnice południowe, Łostowice, Gdańsk Południe czy Morena. Co więcej, w perspektywie najbliższych miesięcy otwarcie tunelu pod martwą Wisłą umożliwi sprawny i szybki wyjazd na obwodnicę południową, na autostradę A1 czy drogę szybkiego ruchu S7 w kierunku Elbląga. Te opcje komunikacyjne przekładają się na krótszy niż 20 minut czas dojazdu do pracy ze wspominanych lokalizacji, który przecież jest tak istotny dla pracowników. Z drugiej strony czujemy, że w niedługim czasie tereny te będą bardzo atrakcyjnym miejscem w różnych aspektach, nie tylko pracy, ale również w aspekcie spędzania czasu wolnego.

Anna Wasilewska-Dąbek: Życie wieczorne i nocne rzeczywiście istnieje już od wielu lat na tych terenach dzięki inicjatywom prywatnym takim jak klub B90 czy Instytut Sztuki Wyspa. Czyli przyszedł czas na aspekt biznesowy?

Mikołaj Konopka: To prawda, pod względem rozrywkowym i kulturalnym miejsce jest bardzo interesujące. Warto wymienić przy tej okazji także inwestycje publiczne, takie jak Muzeum Solidarności, promenada „Droga do Wolności”, Muzeum II Wojny Światowej, które jest obecnie w fazie budowy czy plany powstania Muzeum Sztuki Współczesnej (list intencyjny z datą oddania Muzeum do użyteczności publicznej w 2018 podpisano we wrześniu br.). Te i inne projekty sprawiają, że tereny postoczniowe Gdańska odżywają w innym, nowym wymiarze.

Pozostałą część rozmowy znajdą Państwo w serwisie www.bazabiur.pl.

wstecz