Strona główna Blog 5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na przedmieściach
mieszkaniekoronawirus.jpg
01.12.2020

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na przedmieściach

Zakup mieszkania wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest kwestia lokalizacji nieruchomości. Miasto czy wieś, duża metropolia czy mniejsza miejscowość, centrum czy przedmieścia? Możliwości jest dużo i głównym kryterium wyboru powinny być preferencje i potrzeby konkretnej rodziny. Ciekawym rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest mieszkanie na przedmieściach. Jakie zalety ma zakup nieruchomości na obrzeżach miasta?

Wśród inwestorów są tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia w mniejszej miejscowości, a inni nie potrafią żyć bez mieszkania w Gdańsku, Warszawie czy Wrocławiu. Kompromisem jest znalezienie nieruchomości na przedmieściach, skąd szybko można odwiedzić centrum miasta, a jednocześnie zachować kameralną atmosferę codziennego życia. Dlaczego warto kupić mieszanie pod miastem?

Niższa cena, taka sama jakość

Największą zaletą mieszkania na przedmieściach jest cena nieruchomości. Zwykle jest ona niższa niż za podobne mieszkanie w centrum lub jego okolicach. Jeśli koszt lokalu ma dla inwestora istotne znaczenie, to ten aspekt z pewnością przeważy na korzyść przedmieścia. Szczególnie że nowoczesne osiedla, takie jak np. mieszkania na osiedlu Rumia to wysokiej jakości nieruchomości w atrakcyjnej lokalizacji, z bogatą i rozwiniętą infrastrukturą, bezpośrednim połączeniem z dużym miastem i otoczone wieloma udogodnieniami oraz atrakcjami. Dużą zaletą jest fakt, że inwestor ma większą szansę na zakup lokalu z rynku pierwotnego, kiedy tymczasem centra miast opanowane są głównie przez rynek wtórny. Poszukując nowych nieruchomości w atrakcyjnej cenie, przedmieścia zdecydowanie wygrywają. Nawet jeśli uda się znaleźć tańsze mieszkanie w centrum na rynku wtórnym, często wymaga ono dodatkowego remontu, który jak wiadomo, potrafi być bardzo kosztowny.

Kameralna atmosfera i spokój

Życie w centrum miasta to często hałas, chaos i...korki. To dlatego życie na przedmieściach od kilkunastu już lat stało się pewnego rodzaju modą. Osoby, które mieszkają na obrzeżach, cenią sobie spokój i ciszę, bliskość terenów zielonych, które pozwalają na aktywność fizyczną i spędzanie wolnego czasu na łonie natury. Oczywiście znajdziemy mieszkania w Gdyni czy innym większym mieście, które pozwolą cieszyć się kameralną atmosferą, ale jednak to „ucieczka” na obrzeża kojarzy się właśnie z takim spokojnym życiem, z dala od zgiełku. Duże zainteresowanie przedmieściami sprawia, że powstają tam nowoczesne osiedla. Dzięki temu wybór mieszkań jest większy i łatwiej dopasować mieszkanie do potrzeb konkretnej rodziny. Łatwiej też o bliższy kontakt z sąsiadami i lokalną społecznością. Inwestorzy mieszkający na przedmieściach cenią sobie fakt, że po całym dniu pracy mogą odpocząć i spędzić popołudnie w cichej oraz spokojnej okolicy, a w weekend wybrać się na spacer czy wycieczkę rowerową.

Dobry punkt komunikacyjny

Osiedla powstające na przedmieściach najczęściej wyróżniają się bardzo dobrą komunikacją z miastem, ale także z okolicznymi miejscowościami, drogami szybkiego ruchu, obwodnicami czy trasą na lotnisko. Wszystko to sprawia, że dojazd do domu lub planowana podróż przebiega znacznie szybciej i sprawniej. Zwykle lotniska zlokalizowane są na obrzeżach miasta, więc dla osób, które często podróżują to idealne rozwiązanie. Przedostanie się z centrum na lotnisko lub poza miasto w godzinach szczytu lub w piątkowy i niedzielny wieczór może być dużym wyzwaniem zarówno dla zmotoryzowanych, jak i korzystających z komunikacji miejskiej. Przedmieścia zwykle mają bardzo dobre połączenie drogowe, a coraz częściej też kolejowe czy autobusowe z centrum miasta. Na niektóre obrzeża dojeżdżają z miasta również tramwaje.

Idealne dla rodzin z dziećmi

Przedmieścia to zdecydowanie korzystne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Chodzi nie tylko o lepszą ofertę cenową za większy metraż mieszkania, ale przede wszystkim standard życia. Dobrze rozwinięta oferta edukacyjna pozwoli wybrać bardziej kameralną szkołę. Obrzeża miasta są zwykle bezpieczniejsze niż centrum, w którym częściej mamy do czynienia z przestępstwami. Nie znajdziemy tam też typowych miejskich blokowisk. Wspomniane tereny zielone sprzyjają rekreacji, rozwijaniu pasji sportowych i aktywnościom na świeżym powietrzu. Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkaniami i przypływem ludności na obrzeża miast, miejsca te bardzo się rozwijają, poszerzając ofertę sportową, kulturalną czy gastronomiczną. Dzięki temu można skorzystać z klubów, szkoleń czy warsztatów, zapisać się na zajęcia taneczne, fitness czy uczyć się nowych pasji pod okiem specjalistów. Na przedmieściach znajdziemy zazwyczaj  również prywatne żłobki i przedszkola, a także dobrą opiekę medyczną.

Komfort życia codziennego

Kiedyś przedmieścia były mniej atrakcyjne, głównie dlatego, że brakowało na miejscu sklepów, rozrywki i atrakcji, które w mieście spotkamy na każdym kroku. Jednak dzisiaj to nie tylko opcja atrakcyjna cenowo, ale także pod względem komfortu życia. Wpływają na to m.in. mniejsze kolejki w sklepach i instytucjach, mniej samochodów na ulicach i więcej miejsc parkingowych, większe bezpieczeństwo na drogach, czystsze powietrze, niższe koszty codziennego utrzymania.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

21 grudnia 2020

Teren wokół inwestycji – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

Zakup mieszkania od dewelopera to nie tylko kwestia samego lokalu, standardu...

14 grudnia 2020

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca – wszystko, co musisz wiedzieć!

Coraz więcej obcokrajowców mieszkających w Polsce myśli o tym, aby...

01 grudnia 2020

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na przedmieściach

Zakup mieszkania wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest kwestia...

05 listopada 2020

Dlaczego warto zdecydować się na tapetę? Zalety i rodzaje tapet ściennych

Tapety przeżywają teraz renesans i spotkamy je w większości projektów...

25 października 2020

Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?

Osoby planujące zakup mieszkania na kredyt prędzej czy później zetkną się...

09 października 2020

Najem okazjonalny – co muszą wiedzieć wynajmujący i najemcy?

Przeglądając ogłoszenia na wynajem mieszkania często spotkamy się z hasłem...

30 września 2020

Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Podjęliśmy decyzję o zakupie mieszkania, ale nie mamy wystarczającej ilości...

27 września 2020

Jak stworzyć dobrą umowę najmu? Poradnik dla inwestora

Wynajem mieszkania wiąże się nie tylko z profitami finansowymi, ale także...

25 września 2020

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na wynajem?

Kupując mieszkanie na wynajem, zwykle myślimy o tym, ile na nim zarobimy....

24 września 2020

Mieszkanie na parterze – zalety

Jedną z kluczowych decyzji podczas zakupu mieszkania jest kondygnacja, na...

22 września 2020

Ogródek, balkon, taras – wady i zalety każdego z nich

Mieszkanie w bloku ma swoje zalety i wady, a jednym z minusów...

20 września 2020

Czym są tzw. gotowce inwestycyjne i czy warto w nie inwestować?

Branża inwestycyjna cały czas poszukuje nowych sposobów, które pozwalają...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Biura Sprzedaży Euro Styl są otwarte.


W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo wszyscy pracownicy Euro Styl są co tydzień poddawani testom w kierunku koronawirusa.
W miejscu pracy pozostają tylko osoby zdrowe.

Jednocześnie zapewniamy Państwu niezbędne środki higieny i bezpieczeństwa oraz pełen komfort rozmów w przewietrzanych pomieszczeniach. Rekomendujemy kontakt z nami w celu umówienia spotkania.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj