Strona główna Blog 5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem
5+unikalnych+zaliet+mieszkania+nad+morzem-min.jpg
04.09.2020

5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem

Bez wątpienia mieszkanie nad morzem ma swoje mocne strony i jest jednym z największych marzeń wielu osób. Bałtyk, pomimo niskiej temperatury wody, ma tak niepowtarzalny klimat, że trudno mu się oprzeć nie tylko w wakacje. Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania nad morzem?

Szum fal, czyste powietrze, plaża w zasięgu ręki – to pierwsze skojarzenia na hasło „polskie morze”. Jeśli przyjrzymy się temu bliżej to rzeczywiście mieszkanie nad morzem ma więcej zalet niż wad i większość z nas chętnie spakowałaby się choćby dzisiaj. Nadmorskie miejscowości, a w szczególności Trójmiasto i okolice daje ogromne możliwości nie tylko mieszkaniowe, ale także zawodowe, zdrowotne i związane z komfortem życia. Nie bez powodu mówi się, że mieszkańcy Gdańska czy Gdyni są jednymi z najbardziej zadowolonych z miejsca zamieszkania osób. Mieszkania w Gdańsku i na całym Pomorzu czekają na lokatorów. Dlaczego warto zainteresować się ich zakupem?

Krajobraz, którego nic nie jest w stanie podrobić

Bałtyk to przede wszystkim niespotykana nigdzie indziej atmosfera. Piękne, spokojne morze i piaszczysta plaża ciągnąca się w nieskończoność przywodzą na myśl spokój oraz harmonię. Trudno oderwać wzrok od niebieskiej wody, zrezygnować ze spacerów brzegiem morza czy deptakiem wśród drzew. Jednak plaża to nie wszystko, bo Pomorze to także wspaniałe i zachwycające krajobrazy leśne. Zielone parki, puszcze i rezerwaty sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury lub spędzaniu wolnego czasu na aktywności fizycznej. Nawet jeśli wybierzemy mieszkania na osiedlu Rumia, które jest oddalone od samej linii brzegowej, czekają na nas skarby Kaszub. Z drugiej strony jesteśmy tak blisko morza, że wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem lub koleją, aby znaleźć się w centrum miasta i wszystkie atrakcje kulturalno-rozrywkowe mieć na wyciągnięcie ręki.

Morska bryza i czyste powietrze

Przyjemny klimat sprawia, że nawet w upalne lato klimat nad morzem jest znośny i z przyjemnością pozwala prowadzić normalne, codzienne życie. Morska bryza i wiatr od wody to gwarancja czystego powietrza. Nie bez znaczenia jest fakt, że poziom smogu i zanieczyszczeń jest tu najniższy w Polsce. Jeśli dodamy do tego korzystny dla zdrowia jod, możemy być pewni, że oddychanie pełną piersią nam nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Co więcej, nadmorski klimat to stałe sanatorium dla naszego organizmu. Powietrza naładowane jonami ujemnymi sprzyja  lepszemu wchłanianiu się tlenu, co przekłada się na wyrównanie poziomu serotoniny, redukcję stresu i poprawienie nastroju. Nad morzem łatwiej się oddycha, lepiej śpi i ma się więcej pozytywnej energii.

Więcej okazji do aktywności fizycznej

Sąsiedztwo plaży i niezliczonej ilości terenów zielonych sprzyja aktywnemu trybowi życia. Wycieczki rowerowe, jogging na plaży, gry paletkowe i siatkówka na piasku to tylko jedne z wielu przykładów. Nie sposób oczywiście zapomnieć o pływaniu, surfingu czy żeglarstwie. W przyległych lasach znajduje się rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, którymi można jeździć zarówno samemu, jak i całą rodziną. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to jeden z najważniejszych czynników, mających realne przełożenie na poprawę kondycji, samopoczucia i przede wszystkim zdrowia. Mieszkając nad morzem, okazji do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu mamy mnóstwo. Jeśli zostaniemy właścicielem mieszkania w Gdyni, możemy każdego dnia chodzić brzegiem morza na spacery w kierunku Gdańska lub jeździć tam rowerem leśnym deptakiem wzdłuż plaży.

Atrakcyjna oferta zawodowa, kulturalna i kulinarna

Pomorze to jedno z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się województw w Polsce. Szczególnie Trójmiasto wiedzie prym w otwieraniu się siedzib dużych firm, które oferują atrakcyjne miejsca pracy. Bardzo dobre zaplecze edukacyjne zapewniają szkoły i uniwersytety. Dodając do tego wyjątkowe i znane na skale światową festiwale muzyczne, filmowe i kulturalne, otrzymujemy miejsce, w którym trudno się nudzić. Dodatkowo od jakiegoś czasu Trójmiasto mocno idzie w stronę ekologii i promuje wydarzenia oraz lokale związane z promocją zdrowych, naturalnych produktów: wegańskie restauracje, targi z ekologiczną żywnością, sklepy z naturalnymi produktami spożywczymi i kosmetykami.

Obiecująca perspektywa inwestycyjna

Mieszkanie nad morzem to nie tylko korzyści dla osób prywatnych, ale i dla inwestorów. Nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji to doskonała okazja do wynajmu. Szczególnie w sezonie, który nad morzem trwa już od wiosny, aż do jesieni, nie musimy martwić się o to, że lokal będzie stał pusty. Polskie morze cieszy się zainteresowaniem także zimą, więc inwestycja w mieszkanie na wynajem nad morzem to gwarancja wysokiej stopy zwrotu przez cały rok. Jeśli zdecydujemy się na wynajem krótkoterminowy, w każdej chwili możemy samemu skorzystać z lokalu, planując odpoczynek lub kilkumiesięczne mieszkanie nad morzem. W razie zainteresowania warto sprawdzić, który deweloper z Gdyni lub Gdańska oferuje ciekawe i nowoczesne lokale.

Mieszkanie nad morzem oferuje szereg zalet, które sprawiają, że łatwiej podjąć decyzję o zakupie nieruchomości właśnie w tej lokalizacji. Już samo sąsiedztwo niezwykle klimatycznego Bałtyku jest jednym z największych plusów takiej inwestycji.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

04 września 2020

5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem

Bez wątpienia mieszkanie nad morzem ma swoje mocne strony i jest jednym...

02 września 2020

Nowe mieszkania dla rodzin z dziećmi – najważniejsze kwestie

Zakup nowego mieszkania to złożony proces, który wymaga przeanalizowania zarówno...

20 sierpnia 2020

Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?

Nowe mieszkanie wymaga wykończenia – jest to jedna z przyjemniejszych, ale...

30 lipca 2020

7 wskazówek, jak podnieść wartość mieszkania inwestycyjnego!

Mieszkanie, które chcemy sprzedać lub wynająć to nasza inwestycja, z której...

25 lipca 2020

Szukanie mieszkania przez internet – garść skutecznych porad

Żyjemy w czasach, gdzie większość decyzji podejmujemy na podstawie wiedzy...

22 lipca 2020

Jak przeprowadzić remont, który będzie zgodny z przepisami?

Zgodnie z prawem budowlanym, proces potocznie zwany remontem może przybrać...

22 lipca 2020

O czym należy pamiętać, wynajmując mieszkanie „na pokoje"?

Wynajem mieszkania na pokoje to oferta skierowana głównie do studentów. Stanowi...

22 lipca 2020

Ile może kosztować kredyt hipoteczny i co wpływa na finalną cenę?

Najpopularniejszym sposobem finalizowania zakupu nieruchomości jest kredyt...

22 lipca 2020

Czym jest umowa przenosząca własność i co powinna zawierać?

Kupując mieszkanie najpierw podpisujemy umowę deweloperską. Jednak to nie...

04 czerwca 2020

Jak mądrze wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą kupić...

04 czerwca 2020

Smart Small Living – czy warto inwestować w mini-apartamenty?

Pierwsze mini-apartamenty pojawiły się w 2013 roku i od razu wzbudziły...

25 maja 2020

Początek oraz koniec inwestycji – kiedy kupić mieszkanie?

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo stosujemy specjalne środki ostrożności oraz przeszkoliliśmy naszych pracowników zgodnie z zaleceniami WHO i GIS.

Biura Sprzedaży są otwarte. Zapewniamy na miejscu niezbędne środki bezpieczeństwa i pełen komfort rozmów. Dodatkowo wprowadziliśmy możliwość spotkań on–line.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia połączenia z Doradcą lub spotkania w Biurze Sprzedaży.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj