Strona główna Blog 5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem
5+unikalnych+zaliet+mieszkania+nad+morzem-min.jpg
04.09.2020

5 unikalnych zalet mieszkania nad morzem

Bez wątpienia mieszkanie nad morzem ma swoje mocne strony i jest jednym z największych marzeń wielu osób. Bałtyk, pomimo niskiej temperatury wody, ma tak niepowtarzalny klimat, że trudno mu się oprzeć nie tylko w wakacje. Dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania nad morzem?

Szum fal, czyste powietrze, plaża w zasięgu ręki – to pierwsze skojarzenia na hasło „polskie morze”. Jeśli przyjrzymy się temu bliżej to rzeczywiście mieszkanie nad morzem ma więcej zalet niż wad i większość z nas chętnie spakowałaby się choćby dzisiaj. Nadmorskie miejscowości, a w szczególności Trójmiasto i okolice daje ogromne możliwości nie tylko mieszkaniowe, ale także zawodowe, zdrowotne i związane z komfortem życia. Nie bez powodu mówi się, że mieszkańcy Gdańska czy Gdyni są jednymi z najbardziej zadowolonych z miejsca zamieszkania osób. Mieszkania w Gdańsku i na całym Pomorzu czekają na lokatorów. Dlaczego warto zainteresować się ich zakupem?

Krajobraz, którego nic nie jest w stanie podrobić

Bałtyk to przede wszystkim niespotykana nigdzie indziej atmosfera. Piękne, spokojne morze i piaszczysta plaża ciągnąca się w nieskończoność przywodzą na myśl spokój oraz harmonię. Trudno oderwać wzrok od niebieskiej wody, zrezygnować ze spacerów brzegiem morza czy deptakiem wśród drzew. Jednak plaża to nie wszystko, bo Pomorze to także wspaniałe i zachwycające krajobrazy leśne. Zielone parki, puszcze i rezerwaty sprzyjają wypoczynkowi na łonie natury lub spędzaniu wolnego czasu na aktywności fizycznej. Nawet jeśli wybierzemy mieszkania na osiedlu Rumia, które jest oddalone od samej linii brzegowej, czekają na nas skarby Kaszub. Z drugiej strony jesteśmy tak blisko morza, że wystarczy kilkanaście minut jazdy samochodem lub koleją, aby znaleźć się w centrum miasta i wszystkie atrakcje kulturalno-rozrywkowe mieć na wyciągnięcie ręki.

Morska bryza i czyste powietrze

Przyjemny klimat sprawia, że nawet w upalne lato klimat nad morzem jest znośny i z przyjemnością pozwala prowadzić normalne, codzienne życie. Morska bryza i wiatr od wody to gwarancja czystego powietrza. Nie bez znaczenia jest fakt, że poziom smogu i zanieczyszczeń jest tu najniższy w Polsce. Jeśli dodamy do tego korzystny dla zdrowia jod, możemy być pewni, że oddychanie pełną piersią nam nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Co więcej, nadmorski klimat to stałe sanatorium dla naszego organizmu. Powietrza naładowane jonami ujemnymi sprzyja  lepszemu wchłanianiu się tlenu, co przekłada się na wyrównanie poziomu serotoniny, redukcję stresu i poprawienie nastroju. Nad morzem łatwiej się oddycha, lepiej śpi i ma się więcej pozytywnej energii.

Więcej okazji do aktywności fizycznej

Sąsiedztwo plaży i niezliczonej ilości terenów zielonych sprzyja aktywnemu trybowi życia. Wycieczki rowerowe, jogging na plaży, gry paletkowe i siatkówka na piasku to tylko jedne z wielu przykładów. Nie sposób oczywiście zapomnieć o pływaniu, surfingu czy żeglarstwie. W przyległych lasach znajduje się rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, którymi można jeździć zarówno samemu, jak i całą rodziną. Nie od dzisiaj wiadomo, że ruch to jeden z najważniejszych czynników, mających realne przełożenie na poprawę kondycji, samopoczucia i przede wszystkim zdrowia. Mieszkając nad morzem, okazji do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu mamy mnóstwo. Jeśli zostaniemy właścicielem mieszkania w Gdyni, możemy każdego dnia chodzić brzegiem morza na spacery w kierunku Gdańska lub jeździć tam rowerem leśnym deptakiem wzdłuż plaży.

Atrakcyjna oferta zawodowa, kulturalna i kulinarna

Pomorze to jedno z najszybciej i najdynamiczniej rozwijających się województw w Polsce. Szczególnie Trójmiasto wiedzie prym w otwieraniu się siedzib dużych firm, które oferują atrakcyjne miejsca pracy. Bardzo dobre zaplecze edukacyjne zapewniają szkoły i uniwersytety. Dodając do tego wyjątkowe i znane na skale światową festiwale muzyczne, filmowe i kulturalne, otrzymujemy miejsce, w którym trudno się nudzić. Dodatkowo od jakiegoś czasu Trójmiasto mocno idzie w stronę ekologii i promuje wydarzenia oraz lokale związane z promocją zdrowych, naturalnych produktów: wegańskie restauracje, targi z ekologiczną żywnością, sklepy z naturalnymi produktami spożywczymi i kosmetykami.

Obiecująca perspektywa inwestycyjna

Mieszkanie nad morzem to nie tylko korzyści dla osób prywatnych, ale i dla inwestorów. Nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji to doskonała okazja do wynajmu. Szczególnie w sezonie, który nad morzem trwa już od wiosny, aż do jesieni, nie musimy martwić się o to, że lokal będzie stał pusty. Polskie morze cieszy się zainteresowaniem także zimą, więc inwestycja w mieszkanie na wynajem nad morzem to gwarancja wysokiej stopy zwrotu przez cały rok. Jeśli zdecydujemy się na wynajem krótkoterminowy, w każdej chwili możemy samemu skorzystać z lokalu, planując odpoczynek lub kilkumiesięczne mieszkanie nad morzem. W razie zainteresowania warto sprawdzić, który deweloper z Gdyni lub Gdańska oferuje ciekawe i nowoczesne lokale.

Mieszkanie nad morzem oferuje szereg zalet, które sprawiają, że łatwiej podjąć decyzję o zakupie nieruchomości właśnie w tej lokalizacji. Już samo sąsiedztwo niezwykle klimatycznego Bałtyku jest jednym z największych plusów takiej inwestycji.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 marca 2021

Rodzina 2+2 – jaki metraż mieszkania będzie najlepszy?

Według statystyk najpowszechniejszym modelem rodziny w Polsce jest 2+2,...

26 marca 2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także...

20 marca 2021

Mieszkanie na kredyt czy wynajem – co bardziej się opłaca?

Osoby poszukujące własnego miejsca do życia w pewnym momencie stają przed...

15 marca 2021

Bezpieczne mieszkanie w bloku – jakie systemy alarmowe i zabezpieczenia wybrać?

Pozostawianie mieszkania bez ochrony na czas nieobecności domowników stanowi...

15 marca 2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym...

10 marca 2021

Inwestowanie w mieszkania – jak robić to skutecznie?

Perspektywa osiągnięcia dwucyfrowej stopy zwrotu kusi potencjalnych inwestorów do...

09 marca 2021

7 EKO-rozwiązań w nowoczesnym budownictwie

Ekologiczny styl życia stał się nie tyle modny, co konieczny. Coraz więcej ludzi...

06 marca 2021

Czym powinno wyróżniać się mieszkanie przyjazne seniorom?

W branży mieszkaniowej od czasu do czasu pojawiają się głosy, że...

02 marca 2021

5 powodów, dla których warto zrezygnować z wynajmu na rzecz zakupu własnego mieszkania

Konieczność wniesienia przynajmniej 10% wkładu własnego do zakupu mieszkania na...

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020