Strona główna Blog Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?
mieszkania+pod+klucz-min.jpg
20.08.2020

Dlaczego warto korzystać z programów wykończenia mieszkań?

Nowe mieszkanie wymaga wykończenia – jest to jedna z przyjemniejszych, ale i najbardziej wymagająca część inwestycji. Zwykle należy poświęcić na nią sporo czasu i energii, dlatego czasem warto pozostawić to zadanie deweloperowi lub skorzystać z programów wykończenia mieszkania. Jak wygląda każda z opcji i na którą najlepiej się zdecydować?

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim to tak naprawdę początek drogi do wymarzonego „M”. Nabywających czeka później jeszcze szereg decyzji, dodatkowych zakupów, wydanych pieniędzy i nadszarpniętych nerwów. Nie bez powodu wiele osób twierdzi, że zakup i remont mieszkania jest jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Na szczęście nie zawsze musi tak być, bo wiele decyzji lub prac można zlecić specjalistom. Jak zabrać się za wykańczanie mieszkania?

Samodzielne decyzje i prace

Często wybieranym rozwiązaniem jest samodzielne rozpoczęcie prac po odbiorze mieszkania. Za wykonywanie robót można wziąć się osobiście, z pomocą kogoś bliskiego lub też zdecydować się na zatrudnienie jednej lub kilku ekip remontowo-wykończeniowych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że sami mamy wówczas wpływ na to, jak będą wyglądać wszystkie etapy i materiały. Minusem jest jednak konieczności pełnego zaangażowania inwestora. Przykładowo, gdy zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w Gdańsku w stanie surowym, na naszej głowie jest zakup wszystkich materiałów i ich całościowy lub częściowy transport. Następnie musimy doglądać postępu prac lub wykonywać je samodzielnie. Zdecydowanie wymaga to inwestycji czasu, pieniędzy i energii. Często okazuje się, że rozwiązanie to, choć miało być bardziej ekonomiczne, okazuje się być sporo droższe. Do tego dochodzi konieczność podejmowania decyzji zakupowych i wybór najlepszych materiałów, który niekiedy wymaga konsultacji z fachowcem. Dlatego wiele osób decyduje się na wykupienie mieszkania pod „klucz” od dewelopera.

Mieszkanie pod „klucz” - program wykańczania od dewelopera

Taką opcje oferuje np. deweloper z Gdyni, który sprzedaje mieszkania na osiedlu Rumia. To kameralne budynki wielorodzinne w spokojnej, ale bardzo dobrze skomunikowanej i rozwiniętej okolicy. Koszty wykończenia doliczone są do ostatecznej ceny i mogą być wliczone do kredytu, w związku z czym inwestor nie odczuje ingerencji w budżecie. Jest to zatem rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze. Do gotowego mieszkania zwykle można wprowadzić się szybciej, a na miejscu pozostanie nam jedynie wyposażyć pokoje i przenieść osobiste rzeczy. Deweloperzy współpracują ze sklepami budowlanymi i sprawdzonymi ekipami fachowców, dzięki czemu są w stanie wynegocjować lepsze warunki finansowe oraz lepsze terminy. Większość prac odbywa się bez naszej ingerencji, co może być w tym przypadku jednocześnie plusem i minusem. Inwestor może bowiem zdecydować jedynie o standardzie materiałów i wykończenia. Nie ma jednak możliwości wyboru poszczególnych  produktów, ich kolorów, wzorów czy konkretnych producentów. W ostateczności może okazać się, że w gotowym mieszkaniu znajdą się elementy, które nie do końca będą dla właściciela mieszkania odpowiednie – pod względem wizualnym czy jakościowym. Jednak znacznie oszczędzamy czas i pieniądze, więc jeśli zależy nam na fachowym wykończeniu mieszkania i nie mamy konkretnych oczekiwań względem wyposażenia, to zdecydowanie warto rozważyć tę opcję.

W rękach specjalisty – program wykończenia mieszkania

Jeśli chcemy mieć wpływ na wygląd mieszkania i urządzić je zgodnie z własnym wyobrażeniem, najlepszym rozwiązaniem będzie program wykończenia mieszkania. Zdarza się, że oferują je pracownie architektoniczne, które odpowiadają za stworzenie projektu mieszkania. To opcja skrojona na miarę potrzeb i indywidualnych upodobań. Choć mamy wpływ na wybór materiałów i podejmujemy wszelkie decyzje związane z poszczególnymi elementami wystroju, całość prac przekazujemy w ręce architekta. Po stronie pracowni w ramach programu jest nie tylko zakup niezbędnych materiałów, ale także współpraca z ekipą remontowo-wykończeniową. Aby ułatwić współpracę, pracownie projektowe oferują pakiety, które różnią się standardem wykończenia i materiałów. Dzięki temu dobierzemy program skrojony nie tylko do naszych upodobań, ale i do budżetu. W związku z tym jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne i pozwalające oszczędzić wiele cennego czasu. Co ważne, program wykończenia mieszkania coraz częściej pojawia się w zakresie działań dewelopera. Przykładowo, jeśli interesują nas mieszkania w Gdyni, warto znaleźć firmę, która udostępnia takie programy. Obecnie opcja ta cieszy się największym zainteresowaniem osób kupujących mieszkania inwestycyjne, przeznaczone na wynajem. Jednak jej popularność rośnie także wśród prywatnych inwestorów.

Dlaczego warto skorzystać z programu wykańczania mieszkania u dewelopera? Wśród zalet tego rozwiązania wymienić można:

 • oszczędność czasu
 • oszczędność pieniędzy
 • trzy standardy wykończenia do wyboru
 • profesjonalna i sprawdzona ekipa remontowo-wykończeniowa
 • kontakt z deweloperem na każdym etapie
 • materiały w dobrych cenach

Wykańczanie nowego mieszkania wymaga czasu, pieniędzy i dużej odporności na stres. Aby uniknąć nieprzyjemnych emocji związanych z remontem, warto znaleźć rozwiązanie, które je zminimalizuje. Program wykończenia mieszkania to jedna z opcji, która pozwoli urządzić wnętrze taniej i spokojniej.

 

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

24 stycznia 2021

Osiedla ekologiczne – czym wyróżniają się "zielone" inwestycje?

Obserwując rynek nieruchomości w Polsce, możemy zauważyć coraz większe...

21 stycznia 2021

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na pomoc architekta wnętrz?

O zatrudnieniu architekta wnętrz często mówimy w kontekście zakupu nowego...

18 stycznia 2021

Aneks czy kuchnia w oddzielnym pomieszczeniu – które rozwiązanie wybrać?

Urządzając mieszkanie, jedną z istotnych decyzji będzie wygląd kuchni. Do...

21 grudnia 2020

Teren wokół inwestycji – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

Zakup mieszkania od dewelopera to nie tylko kwestia samego lokalu, standardu...

14 grudnia 2020

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca – wszystko, co musisz wiedzieć!

Coraz więcej obcokrajowców mieszkających w Polsce myśli o tym, aby...

05 listopada 2020

Dlaczego warto zdecydować się na tapetę? Zalety i rodzaje tapet ściennych

Tapety przeżywają teraz renesans i spotkamy je w większości projektów...

25 października 2020

Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?

Osoby planujące zakup mieszkania na kredyt prędzej czy później zetkną się...

09 października 2020

Najem okazjonalny – co muszą wiedzieć wynajmujący i najemcy?

Przeglądając ogłoszenia na wynajem mieszkania często spotkamy się z hasłem...

01 października 2020

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na przedmieściach

Zakup mieszkania wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest kwestia...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Biura Sprzedaży Euro Styl są otwarte.


W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo wszyscy pracownicy Euro Styl są co tydzień poddawani testom w kierunku koronawirusa.
W miejscu pracy pozostają tylko osoby zdrowe.

Jednocześnie zapewniamy Państwu niezbędne środki higieny i bezpieczeństwa oraz pełen komfort rozmów w przewietrzanych pomieszczeniach. Rekomendujemy kontakt z nami w celu umówienia spotkania.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj