Strona główna Blog Mieszkanie pod klucz – 7 zalet wykończenia mieszkania przez dewelopera
mieszkanie-pod-klucz.jpg
12.02.2020

Mieszkanie pod klucz – 7 zalet wykończenia mieszkania przez dewelopera

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na zakup mieszkania wykończonego pod klucz. To usługa oferowana przez deweloperów, w ramach której w lokalu zostają wykonane najważniejsze prace. Lokal finalnie zawiera podstawowe elementy wyposażenie. Dzięki temu nabywca może wprowadzić się natychmiast po odbiorze kluczy. Wystarczy jedynie wyposażyć mieszkanie w meble i rzeczy osobiste. Takie rozwiązanie charakteryzuje się szeregiem zalet oraz dużą oszczędnością.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego często odbywa się na wiele miesięcy przed realną przeprowadzką. Zwykle kupujący podpisuje umowę i zaczyna spłacać kredyt, kiedy budynek jeszcze nie powstał. Długi czas oczekiwania sprawia, że nowi właściciele jeszcze bardziej chcą już zamieszkać na swoim, a przed nimi jeszcze czasochłonne wykończenie i wyposażenie lokalu. Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy brać udziału w całym procesie remontowym idealnym rozwiązaniem jest opcja mieszkanie pod klucz. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Oszczędność czasu

Główną zaletą skorzystania z usługi „mieszkanie pod klucz” jest oszczędność czasu, i to na każdy etapie. Przede wszystkim, szybciej odbieramy mieszkanie, możemy od razu się do niego wprowadzić, unikniemy też długiego remontu, odwiedzania sklepów w poszukiwaniu materiałów, czekania na złożone zamówienia, opóźnienia ekipy remontowej. Remonty nigdy nie odbywają się na czas, dlatego to ogromny komfort, kiedy chwilę po odbiorze kluczy możemy przywieźć swoje rzeczy do nowego mieszkania.

Krótki termin realizacji

Zaraz po odebraniu kluczy możemy rozpocząć urządzanie mieszkania. Wynika to z faktu, że mieszkanie pod klucz wykańczane jest równolegle z całą inwestycją i nie trzeba na nie dodatkowo czekać. Na miejscu pracuje kilka ekip budowlano-remontowych współpracujących z deweloperem, które zajmują się poszczególnymi etapami prac. Nowy właściciel nie musi ich pilnować, ani doglądać, bo to zadanie dewelopera, który trzyma pieczę nad całym remontem. Bez względu na to, czy zakupiliśmy mieszkanie w Gdańsku czy mieszkanie na osiedlu Rumia, termin realizacji mieszkania pod klucz będzie zawsze szybszy niż samodzielne wykończenie wnętrz.

Gwarancja dewelopera

Deweloper udziela gwarancji na wykonane prace, dlatego w jego interesie jest doglądanie postępu prac, trzymania terminów oraz ewentualnych napraw i poprawek. Dzięki temu kupujący nie ma potrzeby przyjeżdżania codziennie do mieszkania i sprawdzania, jak wyglądają poszczególne etapy robót. W razie uwag czy niedociągnięć inwestor może zgłosić je przed podpisaniem protokołu odbioru mieszkania i w ramach gwarancji będą one usunięte lub naprawione bez dodatkowych kosztów. Pozwala to uniknąć dodatkowych wydatków, które często zdarzają się z powodu błędów robotników, a w przypadku prywatnej ekipy fachowców wymagają zapłaty. Zdarza się również, że w umowie pominięte są drobne prace, za które po skończonej pracy wymagana jest dopłata. W przypadku wykończenia pod klucz takie sytuacje nie mają miejsca.

Niższy koszt materiałów budowlanych

Materiały użyte do wykończenia mieszkania pod klucz są znacznie tańsze, co wpływa na ostateczny koszt usługi. Przy zakupach przez firmę obowiązuje niższy VAT, dlatego deweloper ma dodatkowe ulgi, ale też korzystniejsze ceny z uwagi na zakupy hurtowe. Dzięki temu deweloper może wynegocjować bardziej atrakcyjne cenowo produkty z wyższej półki. Podobnie sprawa wygląda z firmą wykończeniową. Wieloletnia współpraca z różnymi ekipami sprawia, że wybierane są te sprawdzone, terminowe i znające się na konkretnym obszarze działania. Pozwala to przeprowadzić remont nie tylko szybciej, ale i taniej. W ogólnym rozrachunku opłata za wykończenie wychodzi zatem bardziej korzystnie niż kupowanie materiałów samodzielnie i wynajmowanie własnej ekipy.

Stała opłata i gwarancja ceny

Opłata za mieszkanie pod klucz jest stała i informacje o tym, ile dokładnie wyniesie otrzymuje się od dewelopera na samym początku. Dzięki temu możemy opłacić jeden rachunek, w którym zawarta będzie całość: praca wielu ekip budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Nie ma potrzeby podpisywania umowy z każdą z nich, negocjowania warunków, ani szukania kolejnych wykonawców do poszczególnych robót. Wszystkie usługi zawarte są w jednej umowie z deweloperem. Co ważne, wykończenie mieszkania można policzyć razem z kupnem mieszkania i opłacić jednym kredytem hipotecznym, bez konieczności brania dodatkowej pożyczki na wykończenie wnętrz.

Nowoczesne wykończenie z projektantem

Podczas wyboru standardu wykończenia wnętrz mamy do wyboru różne opcje. Z góry umawiamy się z deweloperem na wycenę prac, co pozwala dopasować kwoty do posiadanego budżetu. Często możemy skorzystać ze wsparcia projektanta, który podpowie nowoczesne rozwiązania czy zaproponuje materiały najlepiej pasujące do całej aranżacji. Często deweloper oferuje pakiety: podstawowy, klasyczny, standardowy. Każdy z nich zawiera opis materiałów i standardu wykończenia. Inwestor musi tylko zdecydować, który wariant najlepiej mu odpowiada.

Możliwość zakupu mieszkania w innym mieście

Oszczędność czasu i brak konieczności doglądania ekipy wykończeniowej sprzyja zakupowi mieszkania w innym mieście niż te, które zamieszkuje nabywca. Kiedy wszystko jest pod kontrolą dewelopera, inwestor może zająć się innymi zobowiązaniami lub organizowaniem przeprowadzki. Jeśli chcemy zakupić mieszkanie w Gdyni wystarczy jedynie sprawdzić, który deweloper z Gdyni oferuje nowe lokale, przejrzeć dostępne propozycje, a po wyborze – zdecydować się na mieszkanie pod klucz, które będzie gotowe do zamieszkania od razu po oddaniu budynku.

Mieszkanie pod klucz to rozwiązanie dla osób ceniących swój czas, które nie chcą tracić go na zakupach, wyborach i doglądaniu ekipy budowlano-wykończeniowej. Jeśli chcemy szybko wprowadzić się do nowego mieszkania, bez dodatkowych kosztów to usługa dla nas.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 marca 2021

Rodzina 2+2 – jaki metraż mieszkania będzie najlepszy?

Według statystyk najpowszechniejszym modelem rodziny w Polsce jest 2+2,...

26 marca 2021

Flip mieszkaniowy – czym jest i czy się opłaca?

Inwestycje w nieruchomości pozwalają zabezpieczyć swój kapitał, a także...

20 marca 2021

Mieszkanie na kredyt czy wynajem – co bardziej się opłaca?

Osoby poszukujące własnego miejsca do życia w pewnym momencie stają przed...

15 marca 2021

Bezpieczne mieszkanie w bloku – jakie systemy alarmowe i zabezpieczenia wybrać?

Pozostawianie mieszkania bez ochrony na czas nieobecności domowników stanowi...

15 marca 2021

Mieszkanie inwestycyjne – definicja

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak najlepiej ulokować swój kapitał. Dużym...

10 marca 2021

Inwestowanie w mieszkania – jak robić to skutecznie?

Perspektywa osiągnięcia dwucyfrowej stopy zwrotu kusi potencjalnych inwestorów do...

09 marca 2021

7 EKO-rozwiązań w nowoczesnym budownictwie

Ekologiczny styl życia stał się nie tyle modny, co konieczny. Coraz więcej ludzi...

06 marca 2021

Czym powinno wyróżniać się mieszkanie przyjazne seniorom?

W branży mieszkaniowej od czasu do czasu pojawiają się głosy, że...

02 marca 2021

5 powodów, dla których warto zrezygnować z wynajmu na rzecz zakupu własnego mieszkania

Konieczność wniesienia przynajmniej 10% wkładu własnego do zakupu mieszkania na...

02 lutego 2021

5 powodów, dla których warto zdecydować się na zakup mieszkania w pobliżu natury

Mieszkanie w pobliżu zieleni wcale nie musi oznaczać ucieczki za miasto....

28 stycznia 2021

Osiedla przyjazne dzieciom – na co warto zwrócić uwagę?

Priorytety zmieniają się wraz z wiekiem i sytuacją rodzinną. To, co ma...

25 stycznia 2021

Firma w mieszkaniu – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Wiele osób, które zakładają działalność gospodarczą decyduje się zarejestrować ją...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020