Strona główna Blog Mieszkanie pod klucz – 7 zalet wykończenia mieszkania przez dewelopera
mieszkanie-pod-klucz.jpg
12.02.2020 Deweloper Gdańsk, Gdynia, Rumia, deweloper w Trójmieście

Mieszkanie pod klucz – 7 zalet wykończenia mieszkania przez dewelopera

Inwestorzy coraz chętniej decydują się na zakup mieszkania wykończonego pod klucz. To usługa oferowana przez deweloperów, w ramach której w lokalu zostają wykonane najważniejsze prace. Lokal finalnie zawiera podstawowe elementy wyposażenie. Dzięki temu nabywca może wprowadzić się natychmiast po odbiorze kluczy. Wystarczy jedynie wyposażyć mieszkanie w meble i rzeczy osobiste. Takie rozwiązanie charakteryzuje się szeregiem zalet oraz dużą oszczędnością.

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego często odbywa się na wiele miesięcy przed realną przeprowadzką. Zwykle kupujący podpisuje umowę i zaczyna spłacać kredyt, kiedy budynek jeszcze nie powstał. Długi czas oczekiwania sprawia, że nowi właściciele jeszcze bardziej chcą już zamieszkać na swoim, a przed nimi jeszcze czasochłonne wykończenie i wyposażenie lokalu. Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy brać udziału w całym procesie remontowym idealnym rozwiązaniem jest opcja mieszkanie pod klucz. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Oszczędność czasu

Główną zaletą skorzystania z usługi „mieszkanie pod klucz” jest oszczędność czasu, i to na każdy etapie. Przede wszystkim, szybciej odbieramy mieszkanie, możemy od razu się do niego wprowadzić, unikniemy też długiego remontu, odwiedzania sklepów w poszukiwaniu materiałów, czekania na złożone zamówienia, opóźnienia ekipy remontowej. Remonty nigdy nie odbywają się na czas, dlatego to ogromny komfort, kiedy chwilę po odbiorze kluczy możemy przywieźć swoje rzeczy do nowego mieszkania.

Krótki termin realizacji

Zaraz po odebraniu kluczy możemy rozpocząć urządzanie mieszkania. Wynika to z faktu, że mieszkanie pod klucz wykańczane jest równolegle z całą inwestycją i nie trzeba na nie dodatkowo czekać. Na miejscu pracuje kilka ekip budowlano-remontowych współpracujących z deweloperem, które zajmują się poszczególnymi etapami prac. Nowy właściciel nie musi ich pilnować, ani doglądać, bo to zadanie dewelopera, który trzyma pieczę nad całym remontem. Bez względu na to, czy zakupiliśmy mieszkanie w Gdańsku czy mieszkanie na osiedlu Rumia, termin realizacji mieszkania pod klucz będzie zawsze szybszy niż samodzielne wykończenie wnętrz.

Gwarancja dewelopera

Deweloper udziela gwarancji na wykonane prace, dlatego w jego interesie jest doglądanie postępu prac, trzymania terminów oraz ewentualnych napraw i poprawek. Dzięki temu kupujący nie ma potrzeby przyjeżdżania codziennie do mieszkania i sprawdzania, jak wyglądają poszczególne etapy robót. W razie uwag czy niedociągnięć inwestor może zgłosić je przed podpisaniem protokołu odbioru mieszkania i w ramach gwarancji będą one usunięte lub naprawione bez dodatkowych kosztów. Pozwala to uniknąć dodatkowych wydatków, które często zdarzają się z powodu błędów robotników, a w przypadku prywatnej ekipy fachowców wymagają zapłaty. Zdarza się również, że w umowie pominięte są drobne prace, za które po skończonej pracy wymagana jest dopłata. W przypadku wykończenia pod klucz takie sytuacje nie mają miejsca.

Niższy koszt materiałów budowlanych

Materiały użyte do wykończenia mieszkania pod klucz są znacznie tańsze, co wpływa na ostateczny koszt usługi. Przy zakupach przez firmę obowiązuje niższy VAT, dlatego deweloper ma dodatkowe ulgi, ale też korzystniejsze ceny z uwagi na zakupy hurtowe. Dzięki temu deweloper może wynegocjować bardziej atrakcyjne cenowo produkty z wyższej półki. Podobnie sprawa wygląda z firmą wykończeniową. Wieloletnia współpraca z różnymi ekipami sprawia, że wybierane są te sprawdzone, terminowe i znające się na konkretnym obszarze działania. Pozwala to przeprowadzić remont nie tylko szybciej, ale i taniej. W ogólnym rozrachunku opłata za wykończenie wychodzi zatem bardziej korzystnie niż kupowanie materiałów samodzielnie i wynajmowanie własnej ekipy.

Stała opłata i gwarancja ceny

Opłata za mieszkanie pod klucz jest stała i informacje o tym, ile dokładnie wyniesie otrzymuje się od dewelopera na samym początku. Dzięki temu możemy opłacić jeden rachunek, w którym zawarta będzie całość: praca wielu ekip budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Nie ma potrzeby podpisywania umowy z każdą z nich, negocjowania warunków, ani szukania kolejnych wykonawców do poszczególnych robót. Wszystkie usługi zawarte są w jednej umowie z deweloperem. Co ważne, wykończenie mieszkania można policzyć razem z kupnem mieszkania i opłacić jednym kredytem hipotecznym, bez konieczności brania dodatkowej pożyczki na wykończenie wnętrz.

Nowoczesne wykończenie z projektantem

Podczas wyboru standardu wykończenia wnętrz mamy do wyboru różne opcje. Z góry umawiamy się z deweloperem na wycenę prac, co pozwala dopasować kwoty do posiadanego budżetu. Często możemy skorzystać ze wsparcia projektanta, który podpowie nowoczesne rozwiązania czy zaproponuje materiały najlepiej pasujące do całej aranżacji. Często deweloper oferuje pakiety: podstawowy, klasyczny, standardowy. Każdy z nich zawiera opis materiałów i standardu wykończenia. Inwestor musi tylko zdecydować, który wariant najlepiej mu odpowiada.

Możliwość zakupu mieszkania w innym mieście

Oszczędność czasu i brak konieczności doglądania ekipy wykończeniowej sprzyja zakupowi mieszkania w innym mieście niż te, które zamieszkuje nabywca. Kiedy wszystko jest pod kontrolą dewelopera, inwestor może zająć się innymi zobowiązaniami lub organizowaniem przeprowadzki. Jeśli chcemy zakupić mieszkanie w Gdyni wystarczy jedynie sprawdzić, który deweloper z Gdyni oferuje nowe lokale, przejrzeć dostępne propozycje, a po wyborze – zdecydować się na mieszkanie pod klucz, które będzie gotowe do zamieszkania od razu po oddaniu budynku.

Mieszkanie pod klucz to rozwiązanie dla osób ceniących swój czas, które nie chcą tracić go na zakupach, wyborach i doglądaniu ekipy budowlano-wykończeniowej. Jeśli chcemy szybko wprowadzić się do nowego mieszkania, bez dodatkowych kosztów to usługa dla nas.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

30 lipca 2020

7 wskazówek, jak podnieść wartość mieszkania inwestycyjnego!

Mieszkanie, które chcemy sprzedać lub wynająć to nasza inwestycja, z której...

25 lipca 2020

Szukanie mieszkania przez internet – garść skutecznych porad

Żyjemy w czasach, gdzie większość decyzji podejmujemy na podstawie wiedzy...

22 lipca 2020

Jak przeprowadzić remont, który będzie zgodny z przepisami?

Zgodnie z prawem budowlanym, proces potocznie zwany remontem może przybrać...

22 lipca 2020

O czym należy pamiętać, wynajmując mieszkanie „na pokoje"?

Wynajem mieszkania na pokoje to oferta skierowana głównie do studentów. Stanowi...

22 lipca 2020

Ile może kosztować kredyt hipoteczny i co wpływa na finalną cenę?

Najpopularniejszym sposobem finalizowania zakupu nieruchomości jest kredyt...

22 lipca 2020

Czym jest umowa przenosząca własność i co powinna zawierać?

Kupując mieszkanie najpierw podpisujemy umowę deweloperską. Jednak to nie...

04 czerwca 2020

Jak mądrze wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą kupić...

04 czerwca 2020

Smart Small Living – czy warto inwestować w mini-apartamenty?

Pierwsze mini-apartamenty pojawiły się w 2013 roku i od razu wzbudziły...

25 maja 2020

Początek oraz koniec inwestycji – kiedy kupić mieszkanie?

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem...

25 maja 2020

Mieszkanie z rynku pierwotnego czy mieszkanie z rynku wtórnego

Zakup mieszkania zawsze wiąże się z dylematami, a jednym z nich...

25 maja 2020

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem długoterminowy – 7 prostych porad

Wynajem mieszkania to obecnie jedna z najlepszych...

25 maja 2020

Jak wybrać odpowiednie mieszkanie dla siebie?

Mieszkanie inwestycyjne od tego na własny użytek różni się przede wszystkim tym,...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Szanowni Państwo,

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo stosujemy specjalne środki ostrożności oraz przeszkoliliśmy naszych pracowników zgodnie z zaleceniami WHO i GIS. Informujemy, że realizacja naszych inwestycji przebiega zgodnie z planem, a odbiory mieszkań odbywają się w zakładanych terminach.

Biura Sprzedaży są otwarte. Zapewniamy Państwu na miejscu niezbędne środki bezpieczeństwa i pełen komfort rozmów.

Dodatkowo dla komfortu i bezpieczeństwa wprowadziliśmy możliwość spotkań on–line w formie prostych w obsłudze wideo–rozmów z każdego posiadanego przez Państwa smartfona lub komputera. Nasi doradcy przeprowadzą Państwa przez ten proces.

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia połączenia z Doradcą lub spotkania w biurze sprzedaży.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj