Strona główna Blog Teren wokół inwestycji – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?
OPBII+(3)-min.jpg
21.12.2020

Teren wokół inwestycji – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

Zakup mieszkania od dewelopera to nie tylko kwestia samego lokalu, standardu budynków czy wykończenia części wspólnych. Oglądając poszczególne nieruchomości warto zobaczyć także teren wokół inwestycji. Dlaczego to takie istotne i na jakie elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby nie rozczarować się na późniejszym etapie?

Sprzedaż mieszkań przez dewelopera nierozłącznie połączona jest z marketingiem. Efektowne foldery i prezentacje pokazują wizualizację inwestycji oraz sąsiadującego z nią terenu zielonego. To normalne, że deweloper z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia chce pokazać, jak będzie wygląda przestrzeń wokół osiedla. Szczególnie, jeśli w danej chwili jeszcze nic tam nie ma.  Aby poznań rzeczywiste plany zagospodarowania terenu najlepiej dopytać lub sprawdzić. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Swobodny dojazd do osiedla

Zakup mieszkania w Gdańsku to marzenie wielu inwestorów. Sąsiedztwo plaży i morza, bogata oferta atrakcji i komfortowe życie zachęcają do przeprowadzki w te rejony. Pamiętajmy jednak, że samo osiedle to nie wszystko, szczególnie wtedy, kiedy trudno jest się na nie dostać. Dojazd do osiedla bardzo często stanowi problem po oddaniu inwestycji. Zwykle za budowę drogi dojazdowej odpowiada deweloper, ale czasami ta kwestia jest sporna, a mieszkańcy pozostają z nieutwardzoną drogą, która stwarza niebezpieczeństwo, a w deszczowe dni trudność w dostaniu się do mieszkania. Zobacz, jak ma wyglądać, w którym momencie powstać i gdzie dokładnie prowadzi.

Strefa rekreacyjno-wypoczynkowa na dziedzińcu

Warto zainteresować się tym, jak będzie wyglądał teren pomiędzy budynkami. Czy będzie tam miejsce na odpoczynek, spacer, ławki do siedzenia, w jaki sposób będą wykończone alejki, planowane rośliny i kwiaty? Jest duże prawdopodobieństwo, że kiedy zostaniemy właścicielami mieszkania w Gdyni lub innym większym mieście, nasze okna wychodzić będą na dziedziniec. O wiele przyjemniej będzie widzieć zielone drzewa i krzewy niż betonowy śmietnik. Coraz częściej deweloperzy dbają o teren wokoło budynków, zapewniając, m.in. siłownię na świeżym powietrzu czy wybieg dla psów.

Tereny zielone naokoło budynków

Okolica osiedla to nie tylko jego dziedziniec, ale także tereny bezpośrednio z nim sąsiadujące. Warto poznać plany zagospodarowania tej przestrzeni na kolejne lata. Jeśli obok inwestycji znajduje się duży teren inwestycyjny to jest prawdopodobieństwo, że powstanie na nim duże centrum handlowe, hala sportowa lub podziemny parking. Wszystko to wiąże się ze wzmożonym hałasem, większą liczbą samochodów, zanieczyszczeniami i mało przyjemnymi widokami z okien. Jeśli deweloper nie dysponuje informacjami o planach zabudowy, możemy udać się do miejscowego urzędu i tam sprawdzić, jakie sąsiedztwo czeka nas w przyszłości.

Strefa dla dzieci

Pary z dziećmi z pewnością zainteresuje fakt, czy na osiedlu znajdzie się strefa przyjazna rodzinom. Plac zabaw, piaskownica, miejsce na spacery – warto ustalić czy takie miejsce jest planowane i jak będzie wyglądać. Dla niektórych plac zabaw może oznaczać duży teren z dużą liczbą rekwizytów, a dla innych zjeżdżalnię i huśtawkę. To, co trzeba sprawdzić, to z pewnością kwestia bezpieczeństwa. Czy plac będzie ogrodzony, zamykany na noc, w którym miejscu i w jakim sąsiedztwie będzie położony. To także istotna informacja dla osób pracujących w domu. Plac zabaw tuż pod oknem może rozpraszać i przeszkadzać. Warto wtedy rozważyć inną lokalizację mieszkania.

Oświetlenie i bezpieczeństwo

Planując zakup mieszkania koniecznie musimy sprawdzić bezpieczeństwo wokół budynku. Czy całe osiedle jest wyposażone w dobre, energooszczędne oświetlenie, automatyczne reflektory nad drzwiami wejściowymi, czy planowany jest monitoring i ochrona, czy osiedle będzie zamknięte czy otwarte. Wszystko to wpływa na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie kiedy wracamy do domu po zmroku lub w środku nocy.   

Infrastruktura edukacyjna, medyczna i handlowa

Bardzo istotną kwestią jest to, czy w okolicy znajdziemy miejsca niezbędne do komfortowego życia. W dużych miastach raczej nie ma z tym problemu, ale planując zakup, np. mieszkania na osiedlu w Rumi lub w innej mniejszej miejscowości warto sprawdzić, gdzie jest najbliższa przychodnia, szpital, szkoła, przedszkole i żłobek, poczta, sklepy i lokale usługowe. Podczas zakupu nie myślimy o tym, ale to także wpływa trafność naszej decyzji zakupowej.

Teren wokół inwestycji jest nie mniej ważny niż sam budynek, dlatego nie wahajmy się dokładnie sprawdzić, jak wyglądać będzie po zakończeniu budowy.

wstecz

Zobacz pozostałe Blog

21 grudnia 2020

Teren wokół inwestycji – na co zwrócić uwagę przed zakupem mieszkania?

Zakup mieszkania od dewelopera to nie tylko kwestia samego lokalu, standardu...

14 grudnia 2020

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca – wszystko, co musisz wiedzieć!

Coraz więcej obcokrajowców mieszkających w Polsce myśli o tym, aby...

01 grudnia 2020

5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na przedmieściach

Zakup mieszkania wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest kwestia...

05 listopada 2020

Dlaczego warto zdecydować się na tapetę? Zalety i rodzaje tapet ściennych

Tapety przeżywają teraz renesans i spotkamy je w większości projektów...

25 października 2020

Czym jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?

Osoby planujące zakup mieszkania na kredyt prędzej czy później zetkną się...

09 października 2020

Najem okazjonalny – co muszą wiedzieć wynajmujący i najemcy?

Przeglądając ogłoszenia na wynajem mieszkania często spotkamy się z hasłem...

30 września 2020

Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny?

Podjęliśmy decyzję o zakupie mieszkania, ale nie mamy wystarczającej ilości...

27 września 2020

Jak stworzyć dobrą umowę najmu? Poradnik dla inwestora

Wynajem mieszkania wiąże się nie tylko z profitami finansowymi, ale także...

25 września 2020

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie na wynajem?

Kupując mieszkanie na wynajem, zwykle myślimy o tym, ile na nim zarobimy....

24 września 2020

Mieszkanie na parterze – zalety

Jedną z kluczowych decyzji podczas zakupu mieszkania jest kondygnacja, na...

22 września 2020

Ogródek, balkon, taras – wady i zalety każdego z nich

Mieszkanie w bloku ma swoje zalety i wady, a jednym z minusów...

20 września 2020

Czym są tzw. gotowce inwestycyjne i czy warto w nie inwestować?

Branża inwestycyjna cały czas poszukuje nowych sposobów, które pozwalają...

 • 2006
 • 2007
 • 2008
 • 2009
 • 2010
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • 2018
 • 2019
 • 2020

Biura Sprzedaży Euro Styl są otwarte.


W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo wszyscy pracownicy Euro Styl są co tydzień poddawani testom w kierunku koronawirusa.
W miejscu pracy pozostają tylko osoby zdrowe.

Jednocześnie zapewniamy Państwu niezbędne środki higieny i bezpieczeństwa oraz pełen komfort rozmów w przewietrzanych pomieszczeniach. Rekomendujemy kontakt z nami w celu umówienia spotkania.

Zadzwoń do nas 58 779 58 58
Napisz na Messengerze kliknij tutaj